lessphp fatal error: failed to parse passed in variable @linkColorHover: lessphp fatal error: failed to parse passed in variable @linkColorHover: Pracownia architektoniczna - Pracownia Domów EnergooszczędnychPracownia Domów Energooszczędnych

Pracownia architektoniczna

Informacje o pracowni

Mapa naszych zrealizowanych projektów domów

Projektujemy budynki od ponad 15 lat. W naszym portfolio znajdują się zarówno budynki użyteczności publicznej, przebudowy i rozbudowy istniejących budynków oraz budynki mieszkalne. Specjalizujemy się i wykonujemy indywidualne projekty domów energooszczędnych, domów pasywnych, ekologicznych i zeroenergetycznych. Każdy projekt domu jest indywidualnie opracowywany i analizowany w zakresie optymalizacji energetyczno-ekonomicznej. Optymalizacja umożliwia określenie poziomu energetycznego najbardziej korzystnego ekonomicznie dla inwestora. Duży nacisk kładziemy na zdrowie i komfort użytkowników oraz aspekty prośrodowiskowe. Posiadamy dużą wiedzę z zakresu budownictwa energooszczędnego, certyfikacji budynków, odnawialnych źródeł energii, pasywnych i aktywnych systemów pozyskiwania i odzyskiwania energii cieplnej. Obsługujemy inwestycje budowlane głównie w rejonie Warszawa i województwa mazowieckiego, ale posiadamy realizacje w całej Polsce.

Poniżej mapa naszych realizacji:


Referencje

 Z przyjemnością stwierdzamy, iż współpraca z Projektantami układała się pomyślnie.
s. Barbara Chomka Ekonomka Generalna Zgromadzenia Sióstr Loretanek
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Urząd Dzielnicy Praga Południe Wydział Infrastruktury
Andrzej Wójcik Naczelnik Wydziału Infrastruktury dla Dzielnicy Praga Południe

Nasi architekci

zobacz wiecej

Proces projektowy

Rozpoczynamy od spotkania, na którym omawiamy jak najwięcej zagadnień związanych z przyszłym budynkiem m.in poznajemy potrzeby przyszłych użytkowników.

Na podstawie ustaleń i przekazanych materiałów opracowujemy koncepcję - często w dwóch wariantach. Zdarza się, że koncepcja jest "strzałem w dziesiątkę", ale zazwyczaj jest modyfikowana i zmieniana. W ten sposób, kolejnymi krokami dochodzimy do projektu koncepcyjnego - który jest dokładnie tym czego oczekiwał nasz klient.

Na tej podstawie opracowujemy projekt budowlany i wykonawczy. Gotowy projekt budowlany przygotowany jest w czterech egzemplarzach i składany wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

W trakcie realizacji inwestycji służymy pomocą, możemy pełnić nadzór autorski - kontrolować zgodność prac budowlanych z projektem.