lessphp fatal error: failed to parse passed in variable @linkColorHover: lessphp fatal error: failed to parse passed in variable @linkColorHover: Nowoczesny dom na wąską działkę - projekty

Nowoczesny dom na wąską działkę – projekty

Nowoczesny dom na wąską działkę – projekty

W Polsce często mamy do czynienia z wąskimi i długimi działkami. Podział taki wynika ze historycznych uwarunkowań. Często udaje się działki scalić i podzielić według nowego układu.Ale co jeśli nie ma takiej możliwości?

Nowelizacja Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych budynków umożliwiła budowę budynku blisko granicy lub w ścisłej granicy. Dotyczy to działek o szerokości mniejszej niż 16m.

Projekt domu na waską działkę - widokAby pokazać, że jest możliwe wykonanie projektu domu na wąską działkę, zaprojektowaliśmy dom, który zmieści się na działkę o szerokości poniżej 10m. Zaprojektowany przez nas budynek mieści się na działce o szerokości 9,8m.

Projekt terenu

Budynek na prostą i nowoczesną formę. Ze względu na wydłużony kształt nie będzie budynkiem pasywnym, ale możliwe jest zbudowanie domu energooszczędnego.

Dom na wąską działkę - wejście

Mimo wąskiego traktu udało się zlokalizować pomieszczenia tak jak w typowym domu jednorodzinnym. Wejście znajduje się w niewielki podcieniu, z którego wchodzimy do przedsionka. Z przedsionka mamy wejście do garażu lub do hallu głównego w domu. Charakterystycznym elementem są jednobiegowe schody prowadzące na piętro.

Rzut parteru

Rzut parteru

Rzut piętra

Rzut piętra

Powierzchnia użytkowa domu wynosi 155 m2, powierzchnia zabudowy 98 m2.

 

photo of
Michał Pierzchalski

Pracownia Domów Energooszczędnych
WarszawaPolska
architekt, domy na wąską działkę

Comments are closed.