lessphp fatal error: failed to parse passed in variable @linkColorHover: lessphp fatal error: failed to parse passed in variable @linkColorHover: Modular Light Cloud - Pracownia Domów Energooszczędnych

Modular Light Cloud

Modular Light Cloud

Prezentujemy zdjęcia i materiały dotyczące warsztatów Modular Light Cloud organizowanych przez Architecture For Society Of Knowledge na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Warsztaty ASK

Byłem jednym z uczestników warsztatów i uczestniczyłem w projektowaniu oraz wykonywaniu struktury Modular Light Cloud. Stworzenie struktury wymagało wykorzystania narzędzi do projektowania parametrycznego, które umożliwiło wykonanie modelu struktury oraz zfabrykowanie poszczególnych elementów.

projektowanie_parametryczne

Wszystkie łączniki zostały wygenerowane przez oprogramowanie oraz wydrukowane na miejscu przy wykorzystaniu drukarek 3D. Tego typu metodyka umożliwia zaprojektowanie dowolnych struktur (np. fasad budynków, konstrukcji kratowych, tesselacji struktur Voronoi) i przygotowanie ich do fabrykacji.

druk_3D

Powstała struktura świetlna wyposażona była w sterowniki elektroniczne, które reagowały na światło i dźwięk. Sterowniki zostały zaprojektowane i wykonane również na warsztatach.

fragment_stuktury

Ostatnim krokiem było zaprezentowanie możliwości całej "maszyny" przez tancerkę Liwię Bargieł. Cały proces powstawiania struktury przedstawia poniższy film:

 

Comments are closed.